Wieczory w Arsenale

Wieczory

Nikogo dziś nie trzeba przekonywać, że ruch i uprawianie sportu to najlepsza polisa na zdrowe życie. Są osoby, które nie mają z tym żadnego problemu, można....

hobby, rozrywka, czas wolny, sport

Aktywność fizyczna - którą formę wybrać?

2017-06-19 | Marysieńka

Nikogo dziś nie trzeba przekonywać, że ruch i uprawianie sportu to najlepsza polisa na zdrowe życie. Są osoby, które nie mają z tym żadnego problemu, można nawet powiedzieć, że są uzależnione od ćwiczeń i nie wyobrażają sobie dnia bez jakiejś formy aktywności fizycznej. Są też tacy, którzy wiedzą, że sport to zdrowie, więc...podziwiają wyczyny sportowców na ekranie telewizora. Twierdzą, że wolą oglądać innych, bo sami nie mają czasu, są zbyt zmęczeni, problemy zdrowotne nie pozwalają im na żadną aktywność. Wyszukują wiele powodów, ponieważ nie mogą znaleźć...motywacji. Najważniejsze bowiem, by ruch i sport nie były karą i powodem do szukania wymówek, aby ich unikać. Dlatego każdy powinien znaleźć takie formy aktywności fizycznej, które najbardziej mu odpowiadają. Osoby o dużym temperamencie, które nie mogą usiedzieć w jednym miejscu, nie będą dobrze czuły się na zajęciach jogi czy uprawiając nordic walking. One potrzebują propozycji bardziej dynamicznych, takich na przykład, jak niektóre gry zespołowe lub zumba. Połączenie energetycznego tańca z ćwiczeniami wybierają głównie młode kobiety, które na zajęciach zumby doskonale się bawią, jednocześnie rzeźbiąc sylwetkę i spalając kilogramy.
Miłośnicy pływania z pewnością chętnie wybiorą się na basen. Pływanie ma dobroczynny wpływ na cały organizm, a dodatkowo woda relaksuje i odpręża. Zarówno zumba, jak i basen to sporty dostępne przez cały rok, bez względu na aurę za oknem. Jeśli ktoś wie,że ma duży problem z motywacją, najlepiej, gdy wybierze zajęcia, na które można chodzić z przyjaciółmi. Nawet, gdy ktoś ma gorszy dzień i najchętniej zostałby w domu, pod wpływem namowy koleżanek, spakuje strój do ćwiczeń i wyjdzie na trening. Warto więc się zmobilizować i zrobić coś dla swojego zdrowia.

Artykuły powiązane:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: