Wieczory w Arsenale

Wieczory

Większość firm przeznacza co roku trochę pieniędzy na imprezy integracyjne. Wiedzą one, że takie działanie po prostu się opłaca. Zgrany zespół lepiej ze sobą....

hobby, rozrywka, czas wolny

Firmowa wigilia dla pracowników

2014-12-11 | Magdalena Falkowska

Większość firm przeznacza co roku trochę pieniędzy na imprezy integracyjne. Wiedzą one, że takie działanie po prostu się opłaca. Zgrany zespół lepiej ze sobą współpracuje, co przekłada się bezpośrednio na osiągane wyniki.

Imprezy takie pozwalają nabrać dystansu do codziennych obowiązków i poznać swoich kolegów zza biurka od nieco innej strony. Często okazuje się, że po godzinach są to zupełnie inni, dużo barwniejsi ludzie, pełni pasji i energii. Takie spotkania cementują cały zespół, a wydane na nie pieniądze szybko się zwracają.

Do najczęstszych okazji na integrację pracowników należy świąteczna impreza firmowa. Mnóstwo przedsiębiorców co roku organizuje tego typu wspólne wigilie. Stanowią one nie tylko okazję do wspomnianego już lepszego poznania się, ale również zgrywają się z czasem podsumowań, jakim niewątpliwie jest zbliżający się koniec roku. Taka wigilijka jest świetnym pretekstem do oficjalnego podziękowania pracownikom za włożony w pracę wysiłek, a nawet wręczenia im drobnych podarunków.

Da się również spotkać z pomysłem na wzajemną wymianę prezentów. Przed imprezą można przeprowadzić w firmie losowanie, w którym każdemu pracownikowi zostanie przydzielona jakaś osoba do obdarowania. To świetny sposób na wzajemne poznanie swoich zainteresowań, a także okazja do sprawienia współpracownikom kilku niewinnych żartów.

Rzadko zdarza się, by przedsiębiorcy samodzielnie zajmowali się wszystkimi szczegółami takiej imprezy. Często organizacja przyjęcia powierzana jest zewnętrznym usługodawcom, takim jak na przykład firma Travel University. Posiadają oni duże doświadczenie w branży, co sprawia, że są w stanie zagwarantować ciekawy program spotkania. Zapewnią też wysokiej jakości dekoracje, smaczne jedzenie i obsługę podczas spożywania posiłków.

Po firmowej wigilii pracownicy z dużą pewnością powrócą do pracy w lepszych nastrojach i pełni sił, aby podejmować nowe wyzwania. Spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci i będzie tematem licznych rozmów. A na następny rok stanie się równie oczekiwanym wydarzeniem, jak świąteczna premia.

Artykuły powiązane:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: