Wieczory w Arsenale

Wieczory

Pokój dziecięcy to miejsce zabaw, odpoczynku, miejsce, w którym rozpoczyna się dla małego, dopiero poznającego świat człowieka każdy nowy fascynujący dzień.....

hobby, rozrywka, dziecko, szkoła

Pokój dziecięcy to królestwo małego człowieka

2015-05-02 | Magdalena Falkowska

Pokój dziecięcy to miejsce zabaw, odpoczynku, miejsce, w którym rozpoczyna się dla małego, dopiero poznającego świat człowieka każdy nowy fascynujący dzień. Dobrze jest zadbać o to, aby czuł się on w tym miejscu komfortowo i przyjemnie. Nie zapominajmy też, że dla dziecka pokój jest namiastką własnego królestwa, niezmiernie istotne jest więc włożenie troski w to, aby czuło ono przede wszystkim, że jest tam u siebie.
Meble do pokoju dziecięcego powinny być w miarę możliwości wybierane nie tylko przez dorosłych.

Warto włączyć syna czy córkę w urządzanie jego lub jej własnego pokoju. Niech będzie jego kreatorem, wizjonerem! To ważne, jeśli ma czuć się tam dobrze i chętnie spędzać czas. Dla rozwoju dziecka w każdym wieku pozytywny wpływ ma angażowanie go w różnorodne rodzinne przedsięwzięcia i decyzje. Nie bez znaczenia pozostaje fakt pytania dziecka o zdanie na temat tego, co woli zjeść na śniadanie lub jak ma ochotę spędzić niedzielne popołudnie. Dlaczego więc nie miałoby brać ono udziału w urządzaniu własnego pokoju?

Oczywiście wyobraźnia dziecięca jest nieograniczona. Potomek rozochocony sklepową wystawą może zażyczyć sobie na przykład wielgaśnej wypchanej granulatem pufy w kształcie słonia lub bardzo przychylnym okiem spojrzeć na zestaw łóżko + zjeżdżalnia. Jeśli zaplanowany budżet na to pozwala, to również ty pozwól mu na taki wybór. Dziecięcy świat, w tym królestwo dziecięcego pokoju rządzi się własnymi, nie zawsze logicznymi i rozsądnymi prawami!

Meble dla dzieci Flexa

ul. Malborska 41
03-286 Warszawa
email: webwarszawa@flexashop.com
tel. (22) 7624033
tel.kom: 662 095 924

http://sklep.mebleflexa.pl

Artykuły powiązane:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: